Severní část ostrova
CORRALEJO
Kdysi poklidné rybářské městečko ležící v nejsevernějším cípu ostrova je dnes vyhledávanou lokalitou. Klikaté malebné uličky návštěvníky provedou z místního přístavu (odkud pravidelně několikrát denně míří lodě na sousední ostrov Lanzarote) podél pobřeží plného pestrobarevných rybářských loděk, tradičních (nejen) tapas barů a výborných rybích restaurací až k vyhlášeným písečným dunám. Ty se táhnout po pobřeží přibližně 10 km směrem na jih a tyrkysová voda oceánu vybízí k dokonalým chvilkám stráveným na pláži. Duny jsou součástí chráněné oblasti Parque Natural de Las Dunas de Corralejo, jehož součástí je i ostrůvek Isla de Lobos, který od Fuerteventury leží necelé 3 km. Na něj se dostanete výletní lodí vyplouvající právě z Corraleja a užít si tak budete moci jeho opuštěné divoké pláže, krystalově čistou vodu a dech beroucí výhledy jak na Fuerteventuru, tak na Lanzarote.
ISLA DE LOBOS
Na tento ostrůvek se dostanete výletní lodí vyplouvající pravidelně právě z Corraleja. Lodě mířící na tento ostrov mívají prosklené dno, takže si cestu můžete zkrátit pozorováním podvodního světa. Na "Lobos" nenajdete žádné hotely ani apartmány, a proto si budete moci užít jeho opuštěné divoké pláže, krystalově čistou vodu a dech beroucí výhledy jak na sousední Fuerteventuru, tak na Lanzarote.
POPCORN BEACH
"Popcornová pláž", nacházející se kousek od přístavního městečka Corralejo, z dálky vypadá jako jedna z klasických běloskvoucích pláží Fuerteventury. Pokud ale přijdete blíž, zjistíte, že je posetá zbytky korálového útesu ve tvaru popcornu. Ten byl vlivem eroze roztříštěn, vyplaven na břehy Fuerteventury, a v současné době tvoří jednu z nejnavštěvovanějších pláží ostrova.
PUERTO DEL ROSARIO
Přístavní městečko, kterému se dříve říkalo Puerto de Cabras (Kozí přístav), je dnes hlavním městem ostrova. Přístavní promenády lemují opravné domy a restaurace nabízejí místní gastronomii za příznivé ceny. Po celém městě je umístěno několik soch, což městečku dodává umělecký malebný nádech.
LAJARES
Krajky mají na ostrově dlouhou tradici, a jejím srdcem je právě městečko Lajares. Jak vzniká jemné plátno a výšivky můžete vidět v Escuela de Artesanía Canaria, kde si jejich výrobky můžete i zakoupit.
EL COTILLO
Poklidná malá rybářská vesnička s tradičními bary a pár restauracemi je v poslední době čím dál více navštěvovaným místem. Míří sem zejména surfaři, kteří objevili dlouhé pláže a dokonalé podmínky pro jejich vodní radovánky.
LA OLIVA
Malebné městečko plné starodávných budou v okrovém odstínu podobným olivám (odtud název) návštěvníky přenese zpět v čase. Nejznámější koloniální budovou je bývalé sídlo vojenských vládců ostrova Casa de los Coronoles. Pochází z dob 18. století a po rozsáhlé rekonstrukci slouží jako kulturní centrum ostrova. Dech beroucí balkóny a melancholický nádech kontrastuje s protější moderní galerie Centro de Arte Canario Casa Mane, kde jsou ke shlédnutí díla nejvýznamnějších soudobých kanárských umělců v čele s věhlasným Césarem Manriquem.
MONUMENTO DE UNAMUNO
Na úpatí hory Montaña Quemada se tyčí pomník zasvěcený spisovateli, filozofovi a profesorovi působícímu na univerzitě v Salamance. Miguel de Unamuno (1864-1936) se pro jeho republikánské názory stal pro generála Primo de Rivera nepohodlným a proto byl roku 1924 poslán na ostrov Fuerteventura do exilu. Během šesti let, které zde prožil, zachytil krásy ostrova ve svých dílech a jeho neznámější citát "oáza v poušti civilizace" ostrov dokonale vystihuje. Čas strávený na ostrově prožil v přístavním městečku Puerto de Rosario a v jeho domě na Calle Virgen del Rosario dnes najdeme muzeum Casa Museo Unamuno mapující jeho život i díla.
MĚSTEČKO ANTIGUA
Atraktivní městečko Antigua bylo založeno v 18. století jako jedna z prvních osad na ostrově a do dnes nese kromě španělských rysů i stopy maurské kultury. V roce 1785 bylo na jeden rok prohlášeno hlavním městem a z této doby se zde zachovala dominanta městečka, malebný kostelík Cruz de los Caldos. Za zmínku stojí také zrenovovaný větrný mlýn Molino de Antigua. Je obklopen příjemnou kaktusovou zahradou a dnes se v něm nachází muzeum sýra majojero Museo del Quesa Majojero, výstavní centrum věnované místním archeologickým vykopávkám a obchůdek se suvenýry místní řemeslné výroby.
MIRADOR DE MORRO VELOSO
Z této vyhlídky Morro Veloso se naskýtá impozantní výhled na okolní pohoří s oceánem v pozadí.
BETANCURIA
Dnes jedno z nejhezčích a nejnavštěvovanějších městeček ve vnitrozemí ostrova založil roku 1 405 normandský dobyvatel Jean de Béthencourt (odtud jméno města). Z důvodu ochrany před útoky pirátů pro jeho umístění zvolil střed ostrova, avšak v roce 1 593 ho vyplenil berberský pirát Xabán de Arráes. Při dobytí byl zničen i místní kostelík Santa Maria, který byl však v roce 1 691 znovu postaven a místním i turistům slouží dodnes. Městečko bylo do roku 1 834 hlavním městem ostrova a v současné době je cílem turistů. Mimo jiné se zde nachází Casa Museo Arquebiologico, muzeum známé historickým dělem a sbírkou archeologických nálezů, Centro Insular de Artesania se sbírkou dokumentující tradiční umění a řemesla ostrova, či Casa Santa Maria, kde si můžete zakoupit ručně vyráběná díla místních umělců.